wtorek, 20 maja 2014

Cosmetics and Reviews: Tołpa Botanic Dąb Paragwajski


Markę Tołpa odkryłam dwa lata temu, poszukując jakiegoś fajnego balsamu ujędrniającego do ciała - skusiłam się wtedy na bardzo fajny krem dla kobiet po ciąży, miał delikatne składniki, świetną konsystencję i pobudzający zapach - świetnie nawilżał i faktycznie ujędrniał skórę.
W tym roku w sprawie ujędrniania i dobrego nawilżania postanowiłam znowu zajrzeć do oferty tej marki i kupiłam dwa produkty z tej samej serii a mianowicie Tołpa Botanic Dąb Paragwajski - sorbet nawilżający i żel pod prysznic. 

Żel pod prysznic - posiada maleńkie drobinki które dokładnie myją i pilingują skórę. Jest to bardzo przyjemne, i o tyle fajne że mechanicznie skóra się lepiej "domywa" właśnie przez te drobinki. Żel nie jest silny, baza myjąca to Cocamidopropylo betaina - bardzo łagodny środek powierzchniowo czynny - tak więc nie ma się co martwić o przesuszenie. Wspomniany wcześniej piling to proszek z bambusa - tarcie ma za zadanie poprawić mikrokrążenie  a dodatek ekstraktu z ziaren kawy - działa właśnie ujędrniająco. 

Ujędrniający Sorbet nawilżający - jego bazą jest gliceryna, która świetnie nawilża w głębi naskórka, po użyciu go pierwszy raz, nawilżenie czułam przez dwa dni - to było niesamowite! :) Sam sorbet jest leciutki i przyjemny w stosowaniu, po użyciu skóra troszkę się klei (konsystencja sorbetu niestety jest dość trudna w produkcji, i raczej klejenia nie da się uniknąć) ale zaraz po wyschnięciu jest wszystko ok - no i te długotrwałe nawilżenie... Zapomniałam dodać że także zawiera ekstrakt z kawy jak jego kumpel żel :) Myślę że stosowanie tych dwóch kosmetyków wkrótce przyniesie ciekawe rezultaty:) 

Wszystkie składniki  w tych kosmetykach są po coś, jak to mówi napis na opakowaniu - "nie znalazły się tu przypadkowo". Tołpa ma bardzo logiczną i konsekwentną filozofię swojego bytu na rynku kosmetycznym - wszystkie ich kosmetyki są przemyślane, składy przyjazne i ciekawe, faktycznie działają - i to jest naprawdę wielki plus w dobie wszędobylskich ściem i nie spełnianych obietnic.

4 komentarze :

Dziękuję za odwiedziny, jeśli mój blog Ci się spodobał - wyraź się! Jeśli nie - napisz co powinno być lepsze! Czasem punkt widzenia innej osoby, może dać wiele do myślenia:) Lubię słuchać, czytać ludzi!:)

Thank's for visiting my blog! If You like It - write about It! If You don't - write about thing's which Can be better! Sometimes different point of view, means a lot:):):)